Úvodní foto Lektorka Lidy

Biografie

lektorka

Email Lektorka: lektorkalidy@cestinadoma.cz

Jsem lektorka českého jazyka, která pomáhá školákům v jejich zápolení s diktáty a jazykovými rozbory. Připravuji deváťáky na přijímací zkoušky na střední školy a studenty závěrečných ročníků na didaktické testy z českého jazyka.

Ve svých hodinách využívám moderní technologie a vlastní výukové materiály a hry. Mou silnou stránkou je trpělivost, pozitivní přístup a touha předávat mé znalosti dál. Důležitou zásadou (a jedním z cílů mého lektorování) je oboustranná spokojenost

Hlavní intencí mé práce je snaha odbourat stres a nenávist studentů vůči češtině a škole jako takové. Studentům se snažím předat myšlenku, že znát český pravopis a respektovat jeho pravidla má smysl nejen pro jejich češtinářku, ale především pro ně samotné. 

Lektorka Lidy v bodech:

  • Zodpovídá za chod a dlouhodobou strategii Češtiny doma.
  • Koordinuje a motivuje studenty v rámci jejich vzdělávání.
  • Přednáší a lektoruje na kurzech a workshopech.
  • Zajímá se o moderní technologie a jejich integraci do výuky.
  • Má ráda (sebe)rozvoj a ráda pomáhá těm, kteří o to stojí, kteří se k tomu odhodlají.
  • V neposlední řadě ovládá svůj nadupaný kalendář.

Vedené semináře

  • Pravopisná lekce 1
    Zopakuj si se mnou základní pravidla českého pravopisu! 🤩 Lekce je tu pro tebe a je ZDARMA! 🤓

Absolvované kurzy a certifikace

2018

Zkoušky DELE na Institutu Cervantes v Praze Staré české přísloví praví „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem”. Rok 2019 proto věnuji intenzivnímu studiu španělštiny a zakončuji jej úspěšně složenými zkouškami na španělském institutu.

2019

Čeština pro cizince na Karlovce Vylepšuji svou pedagogickou praxi, čerpám nové poznatky z oboru a nasávám letité zkušenosti svých kolegů.

2019

Kurzy Asociace učitelů češtiny jako cizího jazyka Počas studia na Karlově univerzitě v Praze navštěvuji víkendové kurzy pořádané Asociací učitelů češtiny jako cizího jazyka. Jednou z přednášejících je také paní doktorka Lída Holá, autorka řady učebnic češtiny pro cizince, nesmírně inspirativní žena.

2019

Kurzy Didaktika cizích jazyků a Jak se učit jazyky V roce 2019 absolvuji rovněž 2 kurzy pod taktovkou Lucie Gramelové, energické ženy, polyglotky, která se živí zkoumáním světových jazyků a vedením vlastního nakladatelství. Jedná se o tyto kurzy: Didaktika cizích jazyků a Jak se učit jazyky.

2020

#HolkazMarketingu Úkol číslo 1: založit a rozjet projekt Čeština doma. Splněno. Úkol číslo 2: dostat Češtinu doma mezi širokou veřejnost a ukázat světu, co děláme, na čem pracujeme. Poslední čtvrtletí roku 2020 trávím čas na online přednáškách a webinářích o marketingu a sociálních sítích.

;