Osvědčené tipy pro didaktický test z českého jazyka - část 2

Jak bylo avizováno dříve, dnes se budeme zabývat vychytávkami, které vám mohou usnadnit a urychlit řešení testových úloh. Zde je výčet těch nej:

Tipy a doporučení pro řešení úloh v didaktickém testu z českého jazyka

  • Než začnete vyplňovat didaktický test, pořádně si pročtěte informace z titulního listu. Najdete tam potřebné informace a pokyny, jak zaznamenávat správně odpovědi.
  • Pozorně čtěte zadání úloh. Jednou je zadání v kladném rozkazu, podruhé v záporném. Pochopit zadání úlohy je nezbytným předpokladem pro správné řešení. Např. u pravopisných úloh se soustřeďte na to, zda hledáte chybnou, nebo správnou větu apod.
  • Vylučovací metoda. Pokud si nejste jistí správnou odpovědí, zkuste se dobrat ke správnému řešení za pomocí vylučovací metody. Vyškrtněte alternativy, které jsou na první pohled nesmyslné, případně ty, jejichž nesprávností jste si jistí.
  • V průběhu řešení úlohy si dělejte poznámky, podtrhávejte a zaznamenávejte si důležité informace. Pomůže vám to utřídit si myšlenky, usnadní vám to orientaci v textu.
  • Soustřeďte se vždy jen na jednu konkrétní úlohu, netrapte se tím, že něco nevíte, že jste jednu úlohu přeskočili apod. Pokud se vám nepodaří některou úlohu vyřešit během 2 minut, jděte dál. Pokud vám zbyde čas, můžete se k ní vrátit.

Doufám, že tyhle tipy vám usnadní cestu ke správnému výsledku a dodají pocit jistoty. 🤓

Hezký den přeje Lektorka Lidy

Zeptejte se ostatních

Žádné příspěvky

Přidat příspěvek

Pro možnost vkládat příspěvky je nutné se zaregistrovat a přihlásit.

;